Pętla Szemud - Lębork - Szemud, 110 km, autor: muchacz

Zapraszam na szybką pętlę z Szemuda przez Strzepcz do Lęborka, przez Gościcino i z powrotem. Dojazd na start z Trójmiasta przez S6 jest bardzo prosty, a od Wejherowa i z kierunku Pucka do Szemuda prowadzą inne trasy, już zatwierdzone na forum, między innymi pętla mojego autorstwa: Kazimierz - Koleczkowo - Luzino - Piaśnica.

Na trasie dominują nawierzchnie piaskowe/szutrowe, ale zdarzają się przejazdy przez pola, łąki, po żwirze i - zwłaszcza jak popada - błocie. Pod koniec przejazd przez rzeczkę (można ominąć i pojechać mostem). Traska w południowej części (Szemud - Lębork) miejscami prowadzi przez wysokie trawy, pod niskimi gałęziami, długa nogawka i rękaw mogą się przydać. Po drodze mijamy wsie i kilka większych miejscowości, sklep w Strzepczu, stacja benzynowa na krajowej 6 - na 57km bardzo blisko trasy.

Zaczynamy w Szemudzie, odbijając z szosy w kierunku żwirowni. W lesie pilnując traka zjeżdżamy z szerokiej drogi w lewo.

Po przecięciu szosy jedziemy w kierunku lasu, odbijamy w prawo i znów uważnie trzymając się trasy omijamy posesję polną ścieżką.

Wyjeżdżając z Donimierza ponownie czujnie patrzymy na mapę i w terenie znajdujemy ukrytą ścieżkę, która po kilkuset metrach zamienia się w polną drogę.

Na tym odcinku wysokie trawy i agresywne krzewy, więc jeśli ktoś chce odpuścić sobie możliwość bycia lekko pokłutym przez kolce dzikiej róży to możliwy objazd - pojechać ulicą Donimirskich kilkaset metrów dalej i skręcić w prawo w ul. Górki.

Następnie długi, przyjemny odcinek po polnych i leśnych szutrach.

Przed Lęborkiem ładne miejsce na postój nad jeziorem Lubowidzkim.

Za miejscowością Mosty wjeżdżamy na szutrową ekspresówkę. Na krawędzi lasu, przecinając asfalt we wioskach, jechać będziemy aż do Gościcina.

Po trawersie Gościcina kierujemy się na południe przyjemnym leśnym odcinkiem.

W tym miejscu stajecie przed wyborem sposobu przeprawy :wink:

Tuż przed Szemudem można zerknąć w prawo na kolejny kamieniołom i skończyć trasę na 112km, wjeżdżając na ekspresówkę lub jadąc do samego końca traka dotrzeć do wiaduktu nad Trasą Kaszubską.

Trasę przejechałem widocznym powyżej MZ 125 SX.

Kilka dodatkowych zdjęć od Zwiadowcy @drdisease

Link do Gpx’a: (tylko dla osób o odpowiednich uprawnieniach)
https://forum-rats-open-dev.rat-adv.org/t/petla-szemud-lebork-szemud-110-km-gpx/2750?u=padi