Świętokrzyskie - Trasa widokowa Cisowsko-Orwiański Park Krajobrazowy, 104 km, autor: areen

Trasa prowadzi przez i w okolicach Cisowsko-Orłowińskiego parku krajobrazowego. Długość trasy 104 km. Trasa jest łatwa (pod warunkiem, że poprzedniego dnia bardzo nie padało, wykonane zdjęcia są właśnie po takim deszczu). W przypadku deszczów niektóre fragmenty mogą być trudno przejezdne na moto typu GS. Poza tym trasa bez stromych podjazdów, jeden bród, który po deszczach jest słabo przejezdny, podłoże piaszczyste. Całość dróg to drogi polne, leśne, szutry, piach się zdarza, ale nie w za dużych ilościach.

Ogólny widok trasy:

Pierwszą przeszkodę mamy na mostku, który się trochę rozwala. Jadąc samemu przeprowadzałem motor na belce, w więcej osób nie ma problemu.


Zaraz za mostkiem wjeżdżamy na drogę leśną udostępnioną dla ruchu publicznego. Tam musimy zrobić taki ząb, bo jest zakaz wjazdu:
image
Następnie jedziemy udostępnioną drogą leśną aż do asfaltu.

Potem mamy niedużą piaskownię z jeziorkiem


Mostek przez rzekę Lubrzankę:

Następnie bród, który często jest używany przez rolników, jeśli stan wody jest ok to można przejeżdżać, podłoże piaszczyste, bez jakiś dużych kamieni.

Mijamy jezioro w Borkowie z tamą, tam też jest mała plaża, w lato można coś jeść.

Za miejscowością Trzemośna, wjeżdżamy w drogę gminną przez las, tam potrafi być błotniście po deszczach.

Następnie po pewnym czasie mijamy wieś Śmyków i zaczyna się fragment, który najbardziej lubię z tej trasy, bo przejazd drogą gminną przez las, z piachami, fajnymi zakrętami, widokami małymi strumykami.

Przesyłanie: 20220427_163023.jpg…

Po niedużym kawałku asfaltu za wsią Przymiarki wjeżdżamy w las, tam potrafi być błotniście


Dalsza droga już raczej prosta, trochę piachu i dojeżdżamy do Chańczy, przejeżdżamy dość blisko plaży, i docieramy nad Chańczę


Trasa prosta, taka na spokojnie do zrobienia w słoneczny dzień w 3-4 h
gpx do ściągnięcia po zalogowaniu znajduje się pod linkiem:
https://forum-rats-open-dev.rat-adv.org/t/trasa-widokowa-cisowsko-orwianski-park-krajobrazowy-104-km-gpx/190?u=areen