Toczenie/frezowanie/ - dorobianie drobnych elementów

Cześć ludkowie,

postanowiłem spróbować podziałać szerzej niż tylko na swoje potrzeby. Od paru lat bawię się manualną tokarką i frezarką precyzyjną. Obrabiam stal, aluminium, mosiądz, poliamid i inne. Na swoje potrzeby dorabiam detale do moto których nie idzie kupić albo mi jest tak po prostu szybciej albo coś tam. NIE MAM NA MYŚLI CZĘŚCI SILNIKA - to może być poza moimi umiejętnościami i nie mogę zagwarantować że taka część nie spowoduje większych awarii.

Dawajcie znać czy coś potrzebujecie, jakieś dziwne tuleje czy coś tam, podkładki o precyzyjnej grubości etc. Jak zobaczę to powiem czy dam radę zrobić.

Średnice toczenia max kilka centymetrów - najchętniej pozostaję w mniejszych typu <15mm ale zobaczymy co potrzeba :wink: Precyzja +/- 0,05mm

Zobaczymy co z tego wyjdzie - będę prosił o drobną zapłatę (noże, ewentualnie wiertło pod dziwną średnicę bo nie wszystkie mam i materiał) jeżeli detal spełni oczekiwania.

Dawajcie znać - opis, najlepiej rysunek z wymiarami, nie musi być techniczny xD Sam takiego nie umiem zrobić :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Dobra inicjatywa. Dzięki @drdisease

Możliwe, że ja będę potrzebował cienką podkładkę pod klamkę sprzęgła żeby mi nie latała góra/dół (jest tak jakby za niska/wąska vs. uchwyt), natomiast czekam na akcesoryjne klamki żeby sprawdzić

1 polubienie

Dawaj znać wymiary, prosta i tania sprawa :wink:

To ja się podłączę pod wątek - działam podobnie, tylko jeśli chodzi o CAD i druk 3D :slight_smile:

1 polubienie