Września - mała pętla Zachód, 47 km, autor: croppek

Opis trasy: Trasę przejechałem dzień po sporych opadach przez co na trasie było bardzo dużo błota i generalnie było trudno, jak będzie sucho to powinno być łatwo. Oznaczam jako średnia, zależy w jakich warunkach pogodowych się wybierzemy. :wink:

Mapa:

GPX: https://forum-rats-open-dev.rat-adv.org/t/wrzesnia-mala-petla-zachod-47-km-gpx/2239 (dostępny po zalogowaniu dla użytkowników z odpowiednimi uprawnieniami)

Zdjęcia:
Zaczynamy i kończymy na skrzyżowaniu ul. Paderewskiego i Kryształowej we Wrześni, obok myjni bezdotykowej.

Jedziemy trochę zygzakując szutrami przez pola, po deszczu może się tam zrobić niezłe bagno więc trzeba momentami trochę powalczyć (tu akurat dość ekstremalny przykład, zazwyczaj jest tam fajnie sucho). :grin:


Dalej kilka kilometrów wzdłuż torów kolejowych.

Mamy fragmenty przez las, trochę trzeba dojechać asfaltem na bocznicę koło dworca w Nekli i dalej znów szutry koło farm fotowoltaicznych i lasu. Dojeżdżamy do trasy szybkiego ruchu, gdzie musimy dostać się na jej drugą stronę i kontynuujemy szutrami już w kierunku Wrześni.
Trafiają się na zmianę fragmenty przez las oraz na granicy lasu.

W okolicy Barczyzny kawałek dojazdu asfaltem, potem krótki fragment trawiasty i dalej już szutry.
Końcowy długi odcinek przez las, wylatujemy na asfalt w Nowym Folwarku, koło Przyborek ostatni krótki szuter i wracamy do myjni gdzie startowaliśmy.

Podsumowując - w porze suchej przyjemna, łatwa trasa do szybkiego przelotu szuterkami i lasami, za to po deszczach można pojechać jeszcze raz powalczyć nieco więcej w błocie. :wink: